„Keby som mal vo vrecku posledný dolár, minul by som ho na reklamu.“   Henry Ford


Ako navrhnúť pútavé polepy na auto a koľko vás to bude stáť? | myAD

08.04.2024

Označenie firemných vozidiel polepmi je skvelý spôsob, ako sa zviditeľniť a získať nových zákazníkov. 

3 dôvody, prečo nezanedbať polep auta

Reklamný polep v sebe spája tri dôležité aspekty reklamy, pričom realizáciu stačí vykonať len raz. 

Nákladovo efektívna reklama

Výrazné zobrazenie vášho loga a kontaktných údajov na vozidle je cenovo dostupná forma reklamy s prakticky neohraničeným počtom potenciálnych klientov, ktorých môže osloviť. Limitovaná je len tým, kam s autom pôjdete. 

Nepretržité zobrazenie reklamy

Na rozdiel od televíznych alebo rádiových spotov, ktoré sú časovo obmedzené, reklamný polep na aute je neustále viditeľný 24 hodín denne, 7 dní v týždni, pokiaľ je vozidlo na verejnosti.

Posilnenie identity

Vďaka polepom budú vaše vozidlá okamžite rozpoznateľné v premávke alebo pri návšteve vášho klienta. Vidieť na cestách flotilu jasne označených firemných vozidiel pomáha budovať renomé a vzťah k vašej značke. Vytvára dobrý dojem a posilňuje branding vašej značky.

Čo by ste mali dodržať pri dizajne polepu auta?

Polep na auto by mal upútať pozornosť a jasne komunikovať posolstvo vašej značky. Ak chcete vytvoriť efektívny dizajn, majte na pamäti tieto tipy:

Vyberte si výrazné farby a grafiku vo vysokom rozlíšení.

Vhodne zvolené farby a profesionálne fotografie prípadne grafika sú dôležité. Nie je nič horšie ako rozrastrovaná fotografia alebo obrázok v nízkej kvalite, ktorý zväčšovaním stráca ostrosť. Čím živší a vizuálne zaujímavejší bude váš polep, tým viac vynikne.

Vhodne umiestnite logo firmy.

Vaše logo je tvárou vašej značky a malo by sa z veľkej časti nachádzať aspoň na dvoch stranách vozidla. Uistite sa, že je primerane zväčšené, aby bolo dobre viditeľné a rozpoznateľné.

Neprežeňte to s textom. 

Hoci je určitý text dobrý na identifikáciu vašej spoločnosti a ponuky, príliš veľa textu rozptyľuje pozornosť a je ťažko čitateľný, keď sa vozidlo pohybuje. Zamerajte sa na svoje kľúčové posolstvo alebo slogan alebo služby uveďte v jednoduchých odrážkach.

Zohľadnite tvar a veľkosť vozidla.

Dizajn musí ladiť s prirodzenými krivkami a obrysmi vozidla. Vyhnite sa prílišnému vtesnaniu do menších plôch, ako sú zrkadlá, kolesá a kľučky dverí. Prvky by mali byť vyvážené na všetkých stranách vozidla. Dajte tiež pozor na prechody medzi dverami. Fotografia môže byť deformovaná a výsledok môže byť skôr úsmevný než profesionálny. 

Dôkladne si prezrite návrh polepu.

Pred vytlačením a inštaláciou fólie dvakrát skontrolujte, či sú všetky detaily správne. Polep by mal byť vizuálne ucelený a všetky obrázky a text by mali byť ostré a jasné. Uistite sa, že vaše aktuálne kontaktné informácie a odkazy na web alebo sociálne siete sú aktuálne.

 

Odhad ceny polepu na auto

Na konečnú cenu polepu auta vplýva niekoľko faktorov. 

Veľkosť a model vášho vozidla

Čím väčšie je vozidlo a čím zložitejší je jeho tvar, tým vyššie sú náklady. Olepenie malého sedanu bude zvyčajne stáť menej ako veľká dodávka alebo nákladné vozidlo. Cenu zvyšujú aj zakrivené oblasti, ako sú podbehy kolies alebo panely dverí. 

Typ fólie

Materiál použitý na fóliu ovplyvňuje celkovú cenu. Do hry tiež vstupuje formát. Samolepka na okno bude stáť taktiež menej ako celopolep, ktorý dokáže úplne zmeniť vzhľad vášho auta.

Základným najlacnejším materiálom je polymerická fólia vhodná na rovné alebo veľmi jemne zakrivené časti auta.  Na väčšie a zakrivené plochy sa používajú vinilové fólie alebo špeciálne car wrapové fólie, vhodné aj na celopolep auta prípadne ako polep za účelom zmeny farby vozidla. V každom prípade sa doporučuje použite ochranných (priesvitných) fólii. Ochranná fólia sa dá použiť aj samostatne ako ochrana laku vozidla napríklad od odskakujúcich kamienkov a podobne.

Samostatnou kategóriou sú fólie určené na okná. V zásade sú dve možnosti a to použiť buď dierovanú fóliu alebo špeciálne priesvitné fólie (potlačiteľné), ktoré spĺňajú predpísané technické parametre viditeľnosti, pričom každá takáto fólia musí mať certifikát.

Výber fólií je obrovský a preto je ideálne si nechať poradiť od profesionálov,  ktorý vám podľa typu auta, grafiky, a účelu navrhnú najlepšie možné riešenie z pohľadu ceny a kvality.  

Inštalácia

Profesionálna inštalácia skúseným tímom vstupuje taktiež do konečnej ceny. Inštalácia "urob si sám" môže ušetriť peniaze, ale často vedie k vzniku vzduchových bublín, pokrčení a lacnému vzhľadu. Ak chcete dosiahnuť najlepšie výsledky, oplatí sa investovať do práce profesionálov.

Profesionálne spracovaná a nalepená fólia na auto môže vydržať 5 až 7 rokov a zabezpečiť vynikajúcu návratnosť investícií vďaka zvýšenému zviditeľneniu a rozpoznateľnosti značky. Pri pravidelnej údržbe môže fólia vydržať až 10 rokov. 

V prípade záujmu o konkrétnu cenovú ponuku polepu na auto nás neváhajte kontaktovať

08.04.2024
Ak sa vám članok páčil, môžete ho zdieľať na sociálnych sieťach