„Keby som mal vo vrecku posledný dolár, minul by som ho na reklamu.“   Henry Ford


Potrebujete vyrobiť tričko s potlačou? Všetko, čo musíte vedieť.

29.05.2024

Tričko s potlačou je vďačný darček, ktorý nájde mnoho využití. Ako vybrať vhodný textil a typ potlače, aby tričko vyzeralo dobre a vydržalo čo najdlhšie? Čítajte ďalej. 

Na čo myslieť ešte pred výberom trička na potlač

Ak vyberáte tričko s potlačou pre zamestnancov, kolegov alebo obchodných partnerov, budete potrebovať dámsky aj pánsky strih, rôzne veľkosti a v neposlednom rade kvalitný materiál, aby tričko vydržalo čo najdlhšie. 

  • Materiál trička

Najpoužívanejší je bavlna, pretože je pohodlná, odolná a dobre sa potláča. Alternatívou sú bambusové vlákna, polyester či viskóza. Ak má ísť o teplejší materiál, zvoľte vlnu. Zvážte aj ekologické materiály ako organická bavlna alebo recyklované textílie. Pre športovcov sú potom určené tričká s funkčných materiálov.

  • Strih a veľkosť

Klasický unisex strih je vždy dobrá voľba. Ak chcete zdôrazniť postavu, zvoľte strih pre dámy a pánov. Nezabudnite na širokú škálu veľkostí od S po XXL. Najlepšie je ponúknuť tričká v štandardných európskych veľkostiach. Pri detských tričkách 

  • Množstvo tričiek

Počet tričiek záleží od toho, na aký účel ich potrebujete. Ak ide o firemné tričká, mali by ste zvážiť počet zamestnancov. Ak ide o propagačné účely, zamerajte sa na počet potenciálnych zákazníkov. Čím viac kusov objednáte, tým lacnejšia bude cena za kus. 

Pri veľkých objednávkach sa oplatí rozdeliť produkciu na viacero menších, aby ste sa vyhli prípadným chybným kusom. S trochou plánovania a správnou voľbou dodávateľa môžete mať kvalitné firemné tričká s potlačou už od 2,9 eur bez DPH za kus. 

Návrh potlače trička: Čo brať do úvahy?

Keď ste si už vybrali materiál, strih aj veľkosti, prichádza na rad dizajn. Môžete si navrhnúť vlastnú potlač alebo nechať vytvoriť profesionálny návrh grafikom. 

Potlač môže byť napríklad:

  • na prednej strane, 
  • na rukáve,
  • chrbte,
  • metalická, 
  • 3D, 
  • reflexná, 
  • embosovaná. 

Výsledný dojem ovplyvnia aj zdanlivé maličkosti ako typ výstrihu (okrúhly, véčkový) či farba trička. Nezabúdajte ani na to, že ak  objednávate tričká vo viacerých veľkostiach, dizajn bude na každom rozmere vyzerať inak. Vyberajte preto takú veľkosť potlače, ktorá bude vyzerať dobre na všetkých veľkostiach textilu.

Ak si chcete vytvoriť vlastný návrh doma, odporúčame použiť grafický program ako Photoshop, Illustrator alebo GIMP. Váš návrh by mal mať rozlíšenie 300 DPI alebo vyššie, aby sa dal kvalitne vytlačiť. 

 

 

Tipy pre motívy potlače

A čo teda na tričko dať? Zvoliť môžete minimalistické motívy súvisiace s vašou firemnou identitou, logo v modernej grafike alebo slogan.

Minimalizmus a jednoduchosť

Ak sa váš brand nesie v čistých líniach, potlač by mala byť jednoduchá, no zároveň výrazná. Ideálne je použiť len pár farieb. Takýto jednoduchý a minimalistický dizajn pôsobí elegantne a štýlovo. Navyše, minimalistické potlače sú nadčasové.

Výrazné a živé farby

Opakom minimalizmu sú živé a výrazné farby, ktoré sú vhodné najmä pre mladšie generácie. Trendy sú napríklad ružová, tyrkysová, smaragdová alebo oranžová. Tieto farby v kombinácii s čiernou alebo bielou dodávajú potlači šmrnc.

Retro motívy

Motívy inšpirované minulosťou –  70. rokmi, 80. rokmi alebo 90. rokmi zažívajú svoj návrat Či už ide o neonové farby, geometrické tvary alebo nostalgické nápisy, retro motívy pôsobia hravo a štýlovo zároveň. 

Ak potrebujete poradiť ohľadom výberu potlače alebo vás zaujíma čokoľvek iné, neváhajte nás kontaktovať

29.05.2024
Ak sa vám članok páčil, môžete ho zdieľať na sociálnych sieťach