„Keby som mal vo vrecku posledný dolár, minul by som ho na reklamu.“   Henry Ford


Tipy, ako využiť reklamný textil vo svete turistiky či cyklistiky

Turistické a cyklistické sezóny ponúkajú ideálnu príležitosť na propagáciu značky a zvýšenie jej povedomia neformálnou a efektívnou cestou.

Všetci to poznáme. Príde obdobie jari a nás privíta slnečné ráno. V týchto dňoch sa nám ľahšie vstáva do práce, ale aj nás to láka vyťažiť zo slnečného počasia čo najviac. Na uliciach a v prírode stretáme plno cyklistov, bežcov a turistov. Ako by ste mohli využiť túto príležitosť na propagáciu vašej značky? Poradíme vám.

Spôsoby na spojenie s propagáciou

Neformálne reklamy počas športových aktivít sú nielen finančne nenáročné, ale aj vysoko efektívne. Tu je niekoľko našich tipov:

Podpora športových eventov

S pribúdajúcimi teplotami sa stupňuje aj počet športových eventov, ako sú bežecké maratóny, polmaratóny, cyklistické preteky a organizované turistické výlety. Vedeli ste, že na Orave sa každoročne koná špeciálne cyklistické podujatie, ktorého cieľom je predbehnúť idúci vlak? Účastníci sa snažia prekonať rýchlosť vlaku Oravka (jeden z najpomalších vlakov, ktorý sa pohybuje priemerne 30 km/h) na trati dlhej až 56 km. A teraz si predstavte, že na takýchto unikátnych podujatiach budú športovci súperiť v reklamnom tričku s vašim logom. 

Tímový odev zamestnancov

Spojenie príjemného s užitočným nikdy nebolo jednoduchšie. Možno vaši zamestnanci pravidelne reprezentujú vašu firmu na rôznych športových súťažiach. Oblečte ich do reklamných tričiek, mikín, búnd alebo nohavíc, ktoré sú funkčné a zároveň zvyšujú povedomie o vašej značke pomocou loga alebo hesla.

Sponzorský dar pre charitatívne akcie

Keď sa pozeráte na Majstrovstvá sveta v hokeji, každý jeden hokejista má na sebe oblečenie a prilbu so sponzorským logom. Aj vy môžete sponzorovať bežecké, cyklistické a turistické udalosti prostredníctvom reklamných textílií, predmetov, fľašiek na vodu alebo bezpečnostných doplnkov, ako sú cyklistické prilby. Organizácia bude vďačná za váš sponzorský príspevok, podporíte myšlienku a cieľ daného eventu a zároveň propagujete svoju značku. Neexistuje nič lepšie ako reklama, ktorá má aj spoločenský rozmer.

Darček pre zamestnancov a klientov

Pri obdarovávaní zamestnancov a klientov nám častokrát dochádzajú nápady a siahame na už overené, ale niekedy aj predvídateľné predmety. Skúste podporiť ich voľnočasové aktivity a zdravý životný štýl v podobe reklamného predmetu, textilu, alebo dokonca aj fitness hodinkami na sledovanie výkonu. Zdravie vašich zamestnancov môžete spojiť s rôznymi firemnými benefitmi. Čo tak urobiť mesiac, kedy zamestnanci majú prísť do práce na bicykli? Táto výzva je mimoriadne obľúbená v mnohých firmách.

 

Ako vybrať vhodné predmety a textil na propagáciu? 

Výber je skutočne široký, keďže na realizáciu športových aktivít potrebujeme okrem textilu aj veľké množstvo doplnkov, bezpečnostných prvkov a predmetov.

Funkčnosť a štýlovosť textilu

Potlačený reklamný textil môže byť vo vysokej funkčnej kvalite, ale aj zároveň pekný a moderný. Cieľom nákupu textilu je nielen vyhovieť pomeru ceny a kvality, ale aj aktuálnym módnym trendom. Logo alebo navrhnutú grafiku umiestnime na všetky druhy textilu a ponúkneme vám najtrvácnejšiu formu potlače alebo výšivky. V rámci textilu si môžete vyberať medzi tričkami, bundami, mikinami, pokrývkami hláv (šatky, čiapky, šiltovky), nohavicami, teplákmi, ale aj medzi reflexným textilom.

Bezpečnosť pri športe

Pri každej športovej aktivite je potrebné dodržiavať určité bezpečnostné pokyny. Môžete umiestniť grafiku na šatky pre bežcov alebo na reflexné doplnky, svetlá a vesty, cyklistické prilby, ale aj na turistické batohy s výbavou pre aktívnych turistov.

Hydratácia

Medzi najlepšie reklamné predmety na šírenie povedomia o značke patria športové fľaše a nádoby na vodu. Zabezpečíte tým hydratáciu účastníkov športovej aktivity, a navyše tieto predmety môžu používať aj pri iných voľnočasových aktivitách pre sledovanie si pitného režimu. Nákupom reklamných športových fliaš a nádob na vodu podporujete zdravý životný štýl, vašu propagáciu a udržateľnosť v jednom. Plastové jednorazové fľaše sú už jednoducho tabu. 

Sledovanie výkonu 

Mať kontrolu a prehľad o našom fyzickom výkone je už v tejto dobe jednoduché. Výhodou nákupu športových hodiniek a náramkov je aj podpora prehľadu o fyzickom zdraví a progrese v rámci fyzického výkonu. Športové hodinky a náramky sú ideálny reklamný predmet, ak chcete darovať exkluzívnejší firemný darček alebo podporovať zdravý životný štýl svojich zamestnancov. Logo a grafiku môžete umiestniť buď na samotný predmet alebo na jeho balenie. 

Doplnky a výbava na športové aktivity

Nepredvídateľné udalosti sa dejú, keď to najmenej očakávame. Preto je dobré vybaviť cyklistov špeciálnou multifunkčnou taškou s náradím a pomôckami na opravu bicykla, alebo zakúpiť mini lekárničky pre turistických nadšencov. Užitočnými doplnkami sú aj rýchloschnúce uteráky, obedáre alebo ovocné nápoje na energiu, ktoré môžu byť kompletne vyrobené na mieru. 

Ochrana proti slnku

Cyklista, bežec aj turista. Každý športovec potrebuje ochranu pred UV žiarením. Nezabúdajme na ochranu zdravia pokožky ani pri športových aktivitách. Krémy na opaľovanie sú vhodným darom pre všetky cieľové skupiny, pričom ich balenie a receptúra môže byť vytvorená na mieru presne podľa vašich požiadaviek.

V prípade záujmu o konkrétnu cenovú ponuku na reklamný predmet alebo textil nás neváhajte kontaktovať.

Ak sa vám članok páčil, môžete ho zdieľať na sociálnych sieťach